SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z ZAKRESU EDUKACJI ZDROWOTNEJ. PRZEPROWADZONEGO W GRUPIE DZIECI 4-LETNICH . TEMAT ZAJĘĆ: „Smacznie i zdrowo” – rozmowy i działania na temat zdrowego odżywiania. CELE OGÓLNE: - pogłębianie wiadomości na temat zdrowego odżywiania się, - wdrażanie do dbania o swoje zdrowie poprzez dostrzeganie zachowań i
O Skrzaciku Kropeczce .doc. Inscenizacja zachęcająca do zabawy liczbowej. Dzieci mogą wykorzystać kropki do liczenia, porównywania zbiorów równolicznych i różnolicznych, do działań arytmetycznych. Mogą układać wzorki z określonej liczby kropek, łączyć naklejone kropki w pary lub według wielkości, obrysowywać kropki
Zabawa kończy się, gdy dzieci spotkają się w małym kręgu. Nauczycielka podkreśla, że wszystkie te czynności służą zdrowiu, więc dzieci ,które te czynności wykonują dbają o swoje zdrowie. 1.Teatrzyk pt. „Co się stało Kubusiowi” i rozmowa z dziećmi na temat czystości. TRESĆ: KUBUŚ – Dzień dobry dzieci!
trwania i otaczające nas nieustanne komunikaty o wysokim stopniu zagrożenia mogą być powodem wystąpienia tego syndromu u niektórych, zwłaszcza bardzo wrażliwych osób. Warto zatem zadbać o odpowiednią higienę psychiczną i odreagowywanie napięcia i doświadczanego stresu. Temat zajęć: Metody na rozładowywanie stresu. Cele ogólne:
O zdrowiu dziecka i jego prawidłowym rozwoju decyduje wiele czynników m.in. prawidłowe żywienie z którym związana jest kultura spożywania posiłków. Dziecko, które otrzymuje odpowiednie składniki odżywcze w codziennej racji pokarmowej jest zdrowe i posiada dobre wskaźniki rozwojowe.
Scenariusz zajęć otwartych w grupie Motylki. Grupa: 5-latki. Data: 20.03.2019 r. - piosenka „Witaminki, witaminki”. 1.Powitanie dzieci – Pacynka „Piotr Witaminka”. - „Jestem Piotr Witaminka. Pamiętajcie aby zjadać witaminki.”. 2.Rozmowa inspirowana wierszem S. Karaszewskiego „Witaminowe abecadło”. zdrowsze są, gdy A w
MocW. Katalog Barbara Gardzioła-Sobczuk, 2010-06-16ŁaszczówKarol SzykułaUroczystości, Scenariusze"Żyj zdrowo!"- scenariusz przedstawienia dla gimnazjum. Scenariusz przedstawienia dla gimnazjum „Żyj zdrowo” Osoby: Chłopak, Dziewczyna, Nauczyciel, 4 uczniów, Baton, Pomarańcza, Jabłko, Banan, Grubas, Arab, Paker, Modelka (chłopak), Rolnik 2 dziewczyny do rozdawania owoców Chłopak: Witamy! Dziś chcielibyśmy wam przedstawić parę scenek na temat zdrowego odżywiania Dziewczyna: Prosimy o uwagę, zaczynamy (uczniowie siedzą i rozbawieni opowiadają sobie kawały) Uczeń 1: hahah a znacie to? Mówi żona do męża: Kochanie musisz kupić nowy zegar, wczoraj gdy szłam spadł i roztrzaskał się tuż za mną! Mąż na to: zawsze się spóźniał! Uczeń 2: hyhy dobre! A wiecie co robi blondynka z zamkniętymi oczami przed lustrem? Chce zobaczyć jak wygląda jak śpi! hahaha (dzwonek na lekcję (muzyka1) (uczniowie zajmują swoje miejsca, są poważni wchodzi nauczyciel) Nauczyciel: Dzień dobry dzieci, dziś porozmawiamy o zdrowym odżywianiu, ale żeby nie marnować tak pięknego dnia, (patrzy do dziennika) do odpowiedzi przyjdzie... Janusz (Janusz ze spuszczoną głową podchodzi do biurka nauczyciela) Powiedz nam Januszku o czym rozmawialiśmy na poprzedniej lekcji? Uczeń1 yyy... o tym jak powstaje kalafior? Nauczyciel: Siadaj! Nawet ci się nie chciało do zeszytu zajrzeć! Pewnie tak samo jak całej klasie! Szkoda na was czasu, przejdźmy do tematu lekcji, a więc, zdrowe odżywianie, czy wy w ogóle wiecie co to jest? Uczniowie: Taak Nauczyciel: No to słucham Uczeń: no zdrowe odżywianie too.. Jedzenie zdrowych rzeczy Nauczyciel: Tak, a czy wy się zdrowo odżywiacie? Uczniowie: Taak Nauczyciel: Na pewno? Fryderyk, na co dziś wydałeś pieniądze w sklepiku szkolnym? Uczeń: Na batona i colę! Nauczyciel: No i czy to jest zdrowe odżywianie? Pomyśl, jeżeli będziesz jadł codziennie takie rzeczy, zdrowym nie będziesz, ale za to będziesz miał zepsute zęby! Uczeń: No ale proszę pani, to na co ja mam wydać te pieniądze? Nauczyciel: Na coś zdrowszego! A jeśli musisz coś z nimi zrobić to, sobie odłóż i będziesz miał na coś innego! Jeżeli chcecie być zdrowi to, co musicie jeść? Uczniowie: Warzywa! Owoce! Białka! Witaminy! Nauczyciel: Dobrze, a czego nie powinniście jeść? Uczniowie: Chipsów! Tłustych potraw! Batonów! (-po wymienieniu batona muzyka 2 -wchodzi Baton -wszyscy zdziwieni patrzą się na niego) Baton: Co się patrzycie?! Batona nie widzieliście? Usłyszałem te wasze głupoty i że niby co Baton niezdrowy?! O NIE! (-idzie w stronę uczniów -muzyka 3 -wchodzą Jabłko, Banan i Pomarańcza -wszyscy zdziwieni na nich patrzą) Jabłko: Zostaw ich! Oni mają racje! Jesteś niezdrowy! (Jabłko odwraca się do reszty owoców) Dawać go! (muzyka 4 -owoce "biegną" za batonem, a on ucieka, wbiegają za jakaś zasłonę, słychać odgłosy bicia, a potem wybuch (muzyka 5) -muzyka 6 -zza tej zasłony wychodzą dziewczyny z tackami z owocami i rozdają widowni -uczniowie i nauczyciel schodzą ze sceny) -na środek wychodzi chłopak z dziewczyną) Dziewczyna: Większość z nas spożywa niezdrowe pokarmy, chociaż wie że nam szkodzą... Dlaczego? Czy chcesz ważyć 200kg? albo nawet 300? Czy chcesz wyglądać tak? (-muzyka 7 -wychodzi grubas, ubrania czymś wypchane, niesie w reklamówce chipsy i słodycze) Chłopak: Duże ilości niezdrowego jedzenia, doprowadzają do otyłości i chorób! Nie jedz często batonów, chipsów lub tłustych niezdrowych potraw, spożywaj dużo zdrowego jedzenia! Chcesz być jak Pudzian? Jedz dużo nabiału! (muzyka 8 -wychodzi Paker, rękawy wypchane, buja się, pręży bicepsy) Dziewczyna: Chcesz być piękna? Jedz dużo warzyw i owoców! (muzyka 9 -wychodzi chłopak przebrany za dziewczynę, zachowuje się jak modelka modelka) Chłopak: Każdy arab wie że się zdrowo je! (arabska muzyka 10 -wychodzi arab, w ręce niesie pomarańczę, uśmiecha się do niej) Chłopak: W zdrowym ciele zdrowy duch! Rolnik o tym wie! (muzyka 11 -wychodzi rolnik, niesie kartofle może trzymać grabie) (Grubas, Paker, Modelka, Rolnik i Arab ustawiają się na środku) (wychodzi Grubas) Grubas: Chipsy i słodycze to moje życie! Spójrz tylko jaką mam sylwetkę, jestem piękny i umięśniony! Paker: Co?! Umięśniony? Zapychasz się tym świństwem i to tłuszcz nie mięśnie, widzisz mnie? troche nabiału, na siłce sztangą pogibać i muły jak sie marzy! A jaka kondycha! Modelka: E tam! Z waszymi mięśniami! Spójrzcie na mnie! Jak chcecie mieć takie piękne i d…ługie nogi, to tylko owoce i warzywa! Rolnik: Właśnie, właśnie! Warzywka najlepsze so! Z polja prosto! Jak sie zdrowo je, szczuplutkim sie je i pięknym! jak ja! A nie jakieś wymysły, co to chemio naszpikowane so! Arab: U nas to takich chemii ne ma i wszystke ludze zdrowe som. Grubas: Oj wy sie nie znacie! Jak można sobie żałować takich przysmaków?! (je jakieś słodycze) Modelka: Owoce i warzywa są zdrowe i niskokaloryczne mówię wam! I jacy jesteśmy piękni po nich! Rolnik: Panie! Zamiast tym tyjgerem i kolo sie truć, przyjedź pan kiedy o 5 z rana do mnie za chato sołtysa w prawo i taki żółty dach to moja je izba! Krowe bede doił mleczko zdrowe jak mało co! Arab: Lubie pomaramce! Paker: I wbij ziom na siłke, pokaże ci pare ćwiczeń, zrzucisz troche ciała, będziesz prawie jak ja! To jak? Grubas: No dobra... Spróbować zawsze można! Nie? (muzyka 12 -Wszyscy wychodzą na środek, swoim stylem poruszania się, kłaniają się i schodzą ze sceny) KONIEC Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.
Cele szczegółowe: utrwalanie nazw części ciała, stymulacja zmysłu dotyku, doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała, zachęcanie do wypowiadania się na konkretny temat, odróżnianie ciężkich i lekkich przedmiotów, odróżnianie miękkich i twardych przedmiotów, doskonalenie różnicowania dotykowego, usprawnianie równowagi. Metody pracy: integracja sensoryczna, pedagogika zabawy, ćwiczenia logopedyczne. Środki dydaktyczne: wata, dowolny utwór muzyczny, duża miska z wodą (lub miski z wodą, jeżeli grupa jest liczna), zabawki, poszewki typu jasiek wypełnione różnorodnymi materiałami (które sprawią, że część wypełnień będzie twarda, a część miękka) – poszewek powinno być tyle, ile dzieci lub więcej, worek wypełniony różnymi przedmiotami (np. łyżka, kredka, nożyczki, piłka, kasztan, listek, piórko itp.) – każdy przedmiot powinien występować w liczbie 2 sztuk. Przebieg (...)
Kategoria: UROCZYSTOŚCI I DNI SPECJALNE Dyplomy dla dzieci na różne okazjeKoniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami i dla wielu nauczycieli to czas poszukiwań. Co jest na celowniku? Dyplomy dla dzieci! Przedstawiam Wam dyplom na zakończenie przedszkola, ale także wiele innych dyplomów – dyplom na Dzień Pluszowego Misia, dyplom na Dzień Jeża, z okazji Dnia Ziemi i wiele, wiele innych. (więcej…) Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkoluDzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu to szczególnie ważny dzień. To, czego nauczymy dzieci na tym etapie jest niezwykle ważne, o czym nie trzeba przekonywać żadnego nauczyciela. W świecie wciąż brakuje zrozumienia dla tego zaburzenia. Niektórzy dorośli komentują zachowanie dzieci w sklepach i na placu zabaw, inni budują postawę opartą na “nie baw się z nim”. Jednak szczerze wierzę, że budując empatyczną postawę u dzieci na etapie przedszkola, sprawimy, że wyrosną z nich mądrzy dorośli! (więcej…) Prima Aprilis dla dzieci – śmiech to zdrowie!Prima Aprilis to dzień żartów, wygłupów i psot! W jaki sposób świętować go z dziećmi, by miał wartość dydaktyczną i bawił? Przedstawiam wam swoją propozycję zabaw z dziećmi oraz filmik, który możecie im udostępnić, w którym dziecko dowie się jak żartować, by nikogo nie uradzić. Pozna tradycyjne zabawy i podejmie się rozwiązania żartobliwych dydaktycznych zagadek. Wszystko po to, aby Prima Aprilis dla dzieci był pełen śmiechu! (więcej…) Wielkanocne zabawy dla przedszkolakówWielkanocne zabawy dla przedszkolaków nie mają końca. Po niezmiernie miłym przyjęciu dwóch pierwszych zestawów przybywam z trzecim. Dzisiaj przygotowałam dla Was: wielkanocne dobble (bystrze oczko) – grę do wydruku oraz film dla przedszkolaków w formie do pobrania oraz takiej, która nie wymaga innych osób dorosłych (audio). (więcej…) Wielkanocne tradycje na świecie – prezentacja dla przedszkolakówWielkanocne tradycje na świecie to temat kolejnego zestawu materiałów dla przedszkolaków – ale i nie tylko. Myślę, że z przygotowanych materiałów skorzystają także szkolne smyki. Materiały przygotowane zostały z myślą o najmłodszych, których ulubionym językiem jest zabawa! Dlatego wszystko to, co znajdziecie w tym wpisie zachęca dzieci do zabawy i aktywności! (więcej…) Wielkanoc – materiały dydaktyczne dla przedszkolakaPonieważ wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc – materiały dydaktyczne dla przedszkolaka tym razem będą dotyczyć właśnie tego święta. Zgodnie z zapowiedziami – to pierwszy z serii materiałów, które codziennie będą wędrować na bloga, po to, by czas edukacji zdanej w przedszkolu miał dzieciom radośniej i ciekawiej. Czekają na Was prezentacje, gry, a jako dodatek – karty pracy, dla tych, którzy lubię utrwalać wiadomości w ten sposób. (więcej…) Prawa dziecka – Ogólnopolski Dzień Praw DzieckaPrawa dziecka to prawa, które powinien poznać każdy malec. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to doskonała okazja do tego, by je zaprezentować. Jak? Możesz pokazać dziecku plansze, zachęcić je do wspólnej zabawy i zagrać w emocjonujące gry. Poznaj pomysły na to, jak świętować ten dzień z najmłodszymi. (więcej…) Urodziny Pani Moni – 50 kart pracyKiedy to się stało? Nie wiem! Ale wiem, że właśnie w czerwcu 2020 minęły cztery lata od internetowych narodzin Pani Moni w sieci. Z tej okazji pozwoliłam sobie podzielić się z Wami krótką historią spraw małych i wielkich związanych ze stroną. Ale przede wszystkim – miałam przyjemność zaprosić Was do wspólnego CHARYTATYWNEGO ROZPAKOWANIA URODZINOWEGO PREZENTU. Z tym, że, przewrotnie, był on ode mnie dla Was. 50 kolorowych kart pracy do bezpłatnego pobrania zostało rozpakowanych w godzinę, a parę tysięcy trafiło na konto Franka walczącego z SMA. Było pięknie – oto relacja! (więcej…) Moja rodzina – przedszkolne inspiracjeSezon świąt rodzinnych uważam za otwarty. Majowy dzień rodziny już za nami, a przed nami Dzień Mamy i Dzień Taty, z Dniem Dziecka w tak zwanym między rodzina – przedszkolne inspiracje to zestaw, w którym starałam się zawrzeć wszystko to, co może być Wam teraz potrzebne. Znajdziecie tam prezentację, która aktywizuje najmłodszych na wielu płaszczyznach. Zadania do druku – ćwiczące pamięć, koncentrację uwagi – utrzymane w rodzinnej konwencji. Karty demonstracyjne? Są! Materiały do nauczania na odległość? Są! Inspiracje do zabaw w przedszkolu? Obecne! (więcej…)
Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika SpecjalnaOpublikowano: 14 października 2019 roku. Temat zajęć: „Mój niepełnosprawny kolega” Grupa: 4, 5 i 6 latków Cele: poznanie podstawowych rodzajów niepełnosprawnościrozumienie ich nieodwracalności i ograniczeń w życiu, które niosą za sobąpoznanie uczuć towarzyszących osobom niepełnosprawnym w codziennym życiuwykazanie gotowości do nawiązywania bezpośrednich kontaktów z osobami niepełnosprawnymi i poznawania ich problemów Formy pracy: indywidualna, grupowa Metody pracy: opowiadanie, rozmowa kierowana, obserwacja, pokaz Środki dydaktyczne: ilustracje, utwór literacki, rekwizyty do zdań Przebieg zajęć 1. Powitanie piosenką „Wszyscy są…” 2. Wspólne układanie puzzli przedstawiających znak drogowy „miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych”. Rozmowa z dziećmi co to oznacza, że ktoś jest niepełnosprawny. Jaka jest różnica między osobą chorą, a niepełnosprawną? 3. Słuchanie i omówienie wiersza J. Lisowskiej pt. „Spotkanie przyjaciół”. „Spotkanie przyjaciół” Na mojej drodze, w każdej chwili, Mogę Was spotkać moi mili. I chociaż różni nas tak wiele, Zostanę waszym przyjacielem. Bo jeśli któryś z Was nie chodzi, To na spacerze to nie szkodzi. Ja Cię zawiozę, gdzie będziesz chciał, Bylebyś dobrą mapę miał… A jeśli Twoje oczy szare, Nie cieszą się widzenia darem, To ja Ci będę dziś oczami, Opiszę słońce i niebo nad nami… Jeżeli żyjesz w ciągłej ciszy, To moją radość i tak usłyszysz. Będziemy biegać, skakać, mówić, Aż się nam każda z rąk utrudzi! Jeżeli zaś Twoje usta milczą stale, Wyślę Ci dłonią znaki małe, Które na zawsze Ci powiedzą, Że przyjaciele wszystko wiedzą. Bo wiem i dobrze to rozumiem, Że Ty nie możesz być sam w tłumie! Chociaż mam zdrowe nogi, oczy, To z takim jak Ty mogę kroczyć. I gdy się w życiu gdzieś spotkamy, To wszystkim smutkom radę damy. 4. Zabawa. Dzieci siedzą w kole. Jedno dziecko z przewiązanymi oczami siedzi w środku koła. Nie widzi, gdzie nauczycielka chowa duży klocek, który za chwilę będzie musiało znaleźć. Za pierwszym razem dziecko szuka bez pomocy przewodnika, a za drugim razem jedna osoba z koła otrzymuje funkcję przewodnika. Na znak nauczycielki przewodnik kieruje “niewidomego” słowami “na prawo, na lewo, do przodu, do tyłu” i stara się doprowadzić do osoby, za którą jest schowany klocek. Nauczycielka prosi o opisanie wrażeń przez dziecko “chwilowo pozbawione wzroku”. 5. Zabawa „Rysuję bez użycia rąk”. Zadaniem wybranego dziecka jest wykonanie rysunku bez użycia rąk. Na koniec zadania nauczycielka prosi o kilka słów refleksji. 6. Wykonanie wspólnego plakatu. Na plakacie zostają umieszczone wcześniej ułożone puzzle oraz ilustracje wykorzystane podczas czytania wiersza. Na koniec każde dziecko odbija swoją dłoń na plakacie. 7. Zakończenie zajęć – wysłanie iskierki przyjaźni. Scenariusz zajęć „Mój niepełnosprawny kolega” opracowała Agnieszka Respondek – Czytelniczka Portalu
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiScenariusz przedstawienia - Żeby zdrowym być * - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. W roku szkolnym 2005/2006 realizowałam Program kształtowania nawyków prozdrowotnych u uczniów klas II i III. W związku z tym 5 kwietnia 2006r. zaprosiłam uczniów kl 0 – I wraz z wychowawcą i panią dyrektor do swojej klasy na przedstawienie pt. „ Żeby zdrowym być ”. Na tablicy widniał napis „ 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia ”. Uczniowie mojej klasy przedstawili kilka scenek o tematyce prozdrowotnej. Były one efektem końcowym programu, który Recytuje wiersz pt. „ Kiedy ktoś ma brudne ręce i rękami tymi je. ”Kiedy ktoś ma brudne ręceI rękami tymi je,Czy powiecie, że to zdrowo,Moi drodzy?Bo ja nie!Kiedy ktoś nie myje zębów,Szczotki, pasty ani tknie,Potem biega do dentysty,Czy wam żal go?Bo mnie nie!Gdy ktoś przed grzebieniem zmyka,Płacze, że mu włosy go za to pochwalicie,Moi drodzy?Bo ja nie!Komu woda, mydło, szczotkaNiepotrzebne i nie w nazwiecie go brudasem,Moi drodzy?Bo ja tak! Wszyscy śpiewają piosenkę pt. „ Mydło lubi zabawę ”.Mydło lubi zabawę, w chowanego pod wodą,każda taka zabawa jest wspaniałą dobry ma humor, to zamienia się w pianę,a jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki Mydło wszystko umyje, nawet uszy i mydło pachnące jak kwiatki na Podczas refrenu dzieci naśladują mycie odpowiednich części ciała, niektórzy puszczają bańki mydlane. Mydło lubi kąpiele, kiedy woda gorąca,Skacze z ręki do ręki, złapie czasem bawić się w berka, z gąbką chętnie gra w do wspólnej zabawy wciąga wszystkie Mydło wszystko umyje…Natalia i KonradNa zmianę recytują wiersz pt. „ Brudas ” J. BrzechwyJózio oświadczył:„ Woda mi zbrzydła,dość już mam szczotki, wstręt mam do mydła! ”I odtąd przybrał wygląd matka i ojciec gryzł się:„ Ten Józio wszystkie soki z nas wyssie,od dwóch tygodni już się nie myje, czarne ma ręce, nogi i szyje,twarz ma od uch brudną do ucha,czy kto takiego widział smolucha?Poradźcie, ludzie, pomóżcie, ludzie,Przecież nie można żyć w takim brudzie! ”Józio na prośby wszystkie był głuchy,lepił się z brudu jak lep na muchy,czego się dotknął tam była plama,wołał: „ Niech mama myje się sama,tato niech kąpie się nieustannie,stryjek i wujek niech siedzą w wannie,niech się szorują, a ja tymczasem –Będę brudasem! Chcę być brudasem! ”Przezwał go stryjek: „ Józio – niemyjek ”,wujek doń mówił „ Niemyty ryjek ”,błagała ciotka: „ Józiu mój złoty,myj się! ”Lecz Józio nie miał się w końcu z domu na Czystemi zawiadomił rodziców listem,że myć się nie ma zamiaru, trudno!I poszedł mieszkać – dokąd? – na „ Żeby zdrowym być… ”NarratorNa ławeczce pod dąbeczkiem siedzi Dawid zamyślony. A tu anioł z prawej kucnął, diabeł z lewej kucnął ( Łukasz )٠ Przebrany za co o porządki dbać!Lepiej w brudzie co mamy ciągle słuchać,która każe szyję myć?Anioł ( Sebastian )٠ Przebrany za słuchaj tego mieszkańca z piekła trzeba się myć, ja ci Wchodzi ( Sebastian )Było sobie takie prosię,które miało muchy w nosiei kręciło tym nochalembez ustanku, ciągle, już od świtu – że jedzenie jest do kitu,że smakuje jak pomyje, że koryta nikt nie myje…DawidCo za prosię! Co za prosię!Skąd te wszystkie muchy w nosie?AniołNa co spojrzy – kręci ryjem,że koryta nikt nie myje,że ma dosyć tego wiktu,że o czystość nie dba nikt tu,że od roku nikt tu jeszczenie posprzątał tych pomieszczeń … (…)że mu życie w chlewie zbrzydło,że przydałoby się mydłoi że ma po dziurki w nosieżycia w brudzie tak jak prosię!DawidCo za prosię! Co za prosię!Skąd te wszystkie muchy w nosie?Anioł- Skąd się wzięły? Jeszcze nie wiesz?Właśnie z tego brudu w tam, nikt już w to nie mycie, skraca życie!Anioł٠ Bierze kropidło i kropi diabła, ten ucieka z tu pastę do zębów prosto z kiosku,musisz dojść do takiego wniosku, że potrzebna twoim zębom się do niej zaraz po Dawid bierze kubek, szczoteczkę i pastę, idzie w róg sceny. Anioł odchodzi. Zza „ drzewa ” wygląda diabeł, rozgląda się. Podchodzi do zawsze rację mam, na wszystkim się dobrze zjedz hot – doga. On siły ci colą, będziesz, jak w reklamie,Herkulesem Wbiega Stawia kosz z owocami i dokładnie. Niech ta wiadomośćtwymi myślami i warzywa to samo o tym nie wiesz,to się wkrótce chcesz być rześki, piękny i młody,odżywiaj się tym, co masz od rzeczy życie ci popsują,a naturalne życie Anioł podaje worek z napisem ŚMIECI. Dawid wrzuca hot – doga, butelkę z Diabeł próbuje mu w tym przeszkodzić. Szarpią się. Anioł potrząsa kropidłem i diabeł ucieka na środek się uśmieje, kiedy mu powiesz,że chcesz mieć końskie Gdy cię podszepty diabła atakują z animuszem,to się od nich odpędzić musiszi z miną zucha nigdy nie słuchaj,co ci ten diabeł brzęczy do to za osioł?!Uparciuch stary!Uparł się zupełnie bez gdy się uprze,z miejsca nie ruszychoćbym i wideł ja zabiorę głos,zadam diabłu kysz, diable, cię – to był już teraz to:żeby zdrowym być,trzeba dobrze jeśći często się Diabeł z pochyloną głową odchodzi, na końcu sceny odwraca się i mówi do wszyscy jednak, na szczęście,mają do życia takie tutaj w tłumie,ktoś na pewno mnie zrozumiei posłucha Dawid z Aniołem wypędzają dajcie się, dzieci,zwieść w diabelskie zdrowym ciele, zdrowy piosenkę pt. „ Myj zęby ”Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,tak się zaczyna wielka zęby, bo wiem dobrze o tym:kto ich nie myje, ten ma zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!Szczotko, szczotko, hej szczoteczko, o! o! o!Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko o! o! o!W prawo, w lewo, w lewo, w prawo o! o! o!Po jedzeniu kręć się żwawo o! o! o!Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!Wykorzystano:1. Wanda Chotomska „ Muchy w nosie ”2. Lech Konopiński, Stanisław Mrowiński „ Co fruwa i chodzi po naszej zagrodzie ”3. Jan Brzechwa „ Brudas ”4. Piosenka pt. „ Mydło ”5. Piosenka pt. „ Myj zęby ” Opracowała: Barbara TomczewskaUmieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych: X Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostępdo serwisu edukacyjnego. zmiany@ największy w Polsce katalog szkół- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> (w zakładce "Nauka"). Publikacje nauczycieli Logowanie i rejestracja Czy wiesz, że... Rodzaje szkół Kontakt Wiadomości Reklama Dodaj szkołę Nauka
scenariusz przedstawienia o zdrowiu dla przedszkolaków